برای صادرات آهن به کشورهای همسایه تماس بگیرید و قیمت روز آهن را در اینجا ببنید.

صادرات میلگرد

میلگرد صادراتی اصفهان

اگر به دنبال روش های صادرات میلگرد به کشورهای همسایه اعم از ترکیه، گرجستان و عراق ، ممنوعیت های صادراتی، کارخانجات صادرکننده محصولات فولادی، تعرفه صادرات ، شرایط و سایر اطلاعات در خصوص صادرات این محصول هستید با ما همراه باشید.

هدف واحد صادرات میلگرد در مرکزآهن عرضه و فروش محصول تولیدی کارخانجات داخلی در بازارهای جهانی و معرفی این شرکت ها در سطح جهانی می باشد. در واقع تیم صادراتی این مجموعه توانایی صادرات میلگرد و سایر محصولات فولادی به کشورهای همسایه را دارد. لازم به ذکر است که صادرات این محصول دارای پیچیدگی های زیادی بوده و نیازمند تیم تخصصی و حرفه ای می باشد خصوصا اینکه عواملی همچون اقتصاد، سیاست و همچنین قیمت میلگرد بر روند صادراتی این محصول تاثیر بسزایی دارد. کارشناسان مرکزآهن همواره در تلاش هستند تا در شرایط بحرانی و با وجود تغییرات در شرایط سیاسی و اقتصادی به گونه ای عمل کنند تا کمترین خدشه به روند صادرات این محصول وارد گردد. در ادامه قدم به قدم شما را با شرایط صادرات این محصول آشنا خواهیم کرد.

با کسب اطلاع از صادرکنندگان :

از کلیه  مرزهای عراق خبر می رسد افزایش ۵۰ دلاری تعرفه فولاد باعث کند شدن روند صادرات فولاد  توسط صادر کنندگان خرده پا  و پروانه های موقت صادراتی از کلیه مرزها ( اعم از سومار ، مهران ، خسروی و ..‌.) شده است. شاید یکی از دلایل کم رمق شدن بازار داخلی کاهش حجم صادرات از مرز عراق باشد.

از دلایل کاهش نسبی قیمت ارز

برخورد سنگین نیروی انتظامی با دلال ها در چند روز اخیر و صدور احکام سنگین برای مفسدین اقتصادی در هفته گذشته و خبر اعدام قریب الوقوع چند نفر از سر شاخه های بازار ارز و سکه در چند روز آینده است. اقدامات دو هفته اخیر نیروی انتظامی و قوه قضاییه جای تقدیر و تشکر دارد.

آخرین گزارشات متال بولتن از بازار صادراتی ایران و منطقه :

شاخص هفتگی بیلت وارداتی امارات متحده عربی در تاریخ ۱۳ توامبر ۴۹۵ الی ۵۰۵ دلار به ازای هر تن فوب بوده که نسبت به هفته گذشته حدود ۵ دلار افزایش دیده می شود. با توجه به فقدان حضور بیلت در بازار متاثر از تحریم های آمریکا؛ نرخ این کالا سمت و سوی افزایشی به خود گرفته است. پیشنهاد CIS روی ۵۰۵ الی ۵۱۰ دلار به ازای هر تن گزارش شده و ماه قبل نیز نرخ پیشنهاد این کالا از سوی ایران ۴۸۵ الی ۴۹۵ بوده است. پیشنهاد تختال صادراتی ایران به تایلند حدود ۴۶۰ دلار به ازای هر تن cfr شنیده شد.

دو گزینه در مورد بازار ارز

اخبار و جابجایی های اخیر در درون بدنه دولت حکایت از عزم جدی برای کنترل و احتمالا کاهش نرخ ارز است. اما افکار عمومی فعالان اقتصادی به کاهش مداوم نرخ ارز با دیده تردید نگاه می کند. بر حسب حافظه تاریخی این چند سال عمده نظر سنجی ها بازگشت مجدد نرخ ارز به محدوده های بالاتر را بعید نمی دانند. از لحاظ فنی هم تا وقتی زیر ساخت های اقتصادی اصلاح نشود و مسیر صحیحی برای هدایت موج  نقدینگی در نظر گرفته نشود این فرآیند پایدار به نظر نمی رسد. فراموش نکنید ماشین چاپ پول (سود سپرده ها) با تمام قدرت در حال کار کردن است.

با در نظر گرفتن موارد فوق به دو گزینه احتمالی می رسیم

اول؛ در بهترین حالت و در صورت شکستن سد روانی ۱۲ هزار تومان در دو روز پیش رو و ادامه برنامه های اصلاحی تیم اقتصادی می توان به کنترل نرخ ارز در همین محدوده تا پایان سال امیدوار بود. کنترل در عدد فعلی به معنای بازگشت مجدد پول های سرگردان به سمت سپرده بانکی است.

توجه کنید که بعد روانی تحریم ها کاملا تخلیه شده و اعداد پیش رو واقعیات اقتصاد ایران است. کاهش نرخ ارز به زیر ده هزار تومان از لحاظ اقتصادی منجر به  افزایش فشار به دولت و کاهش شدید حجم صادرات می شود. در بدترین حالت و با توجه به روند فعلی تحریم ها و موج سیال نقدینگی دلار مجددا سقف ۱۵ هزار تومان را درک خواهد کرد.

فراموش نکنید که نه اقتصاد ایران و نه افکار عمومی فعالان اقتصادی تاب و تحمل دلار بالاتر از ۱۵ هزار تومان را ندارد. عبور از مرز ۱۵ هزار تومان به معنای خروج مجدد سپرده از بانک ها و آغاز موج جدید تورم خواهد بود. امیدواریم آنچه در پیش رو داریم به خیر و صلاح ملت ایران باشد. با این حال لازم به ذکر است اعداد و ارقام فوق با جمع آوری اطلاعات از سایت ها و کانال های مختلف و تحلیل داده ها استخراج شده و با احتمال بیش از ۵۰ به واقعیت نزدیک است اما قطعیت ندارد.

این مقاله چقدر برای شما مفید بود ؟

5/5

قیمت امروز آهن

قیمت های این سایت به صورت مستقیم و روزانه به روزرسانی میشود و شما میتوانید با کلیک روی عکس ها اطلاعات آن را مشاهده کنید . 

 صادرات آهن 

بدون محدودیت تحریم ها در صورت تمایل به صادرات آهن به دیگر کشورهای همسایه و مشاوره در این باره لطفا تماس بگیرید .

نشانی 

بازار آهن کمالشهر پلاک ۴ آهن آریان عباس لطفی 

تلفن 

09123617742